Aktuelt

8. september 2017

Utdanningsnytt fra NGA

Gresskurs 2017 ble arrangert i Spania, vårt Gresskurs i 2018 er flyttet fra januar til november. Styret har startet arbeidet med destinasjon & program. Har du innspill til program eller destinasjon ? Gi oss en tilbakemelding innen 1 november!

les mer

15. august 2017

Mikromesse SOLA GK 30 august kl 10-14

Tema: Fagdag om skjøtsel av gress i park og anlegg 

les mer

3. august 2017

En dag på jobbben- intervju med NGA medlem Renate fra Sola GK

Når det er sol tenker jeg at jeg har verdens beste jobb, men hvis det regner voldsomt kan jeg tenke «hva i all verden er det jeg holder på med». Renate Årsvold Askvik, greenkeeper på Sola Golfklubb gjennom 10 år.

les mer
Array
(
    [0] => assets/images/toppbilder/2016_yam_g29-a_eu_sandstone-metallic_act_006_03.jpg
    [1] => assets/images/toppbilder/fka/jd_hd200_001.png
)
  • # / #

Utdanningsnytt fra NGA

Gresskurs 2017 ble arrangert i Spania, vårt Gresskurs i 2018 er flyttet fra januar til november. Styret har startet arbeidet med destinasjon & program. Har du innspill til program eller destinasjon ? Gi oss en tilbakemelding innen 1 november!

Fagbrev for greenkeepere og utdanningstilbud
Det yrkesfaglige utdanningstilbudet i videregående opplæring for ansatte i golfnæringen har hatt fokus gjennom flere år i NGA. NGA har nå avsluttet dette arbeidet. Vi har dessverre ikke klart å få til verken et fagbrev eller et utdanningstilbud. Vi legger nå fokus i å gi våre medlemmer tilbud om utdanning. I kraft av dette har vi laget noen videoer med norsk tale og engelsk tekst som ferdigstilles høsten 2017. Vi ser også på muligheten for å arrangere et grunnkurs i Norge på nyåret. Et slikt kurs holder vi normalt på Gresskurs. Vi har kontakt med det Svenske Golfforbundet ved Peter Edman om et samarbeid grunnkurs. Vi håper dette er interessant for flere klubber & anlegg. 

Gresskurs 2018
Gresskurs 2018 er flyttet fra januar til november. Styret i NGA har så vidt begynt å arbeide med tema & destinasjoner.  Våre medlemmer må påse at budsjettene for 2018 setter av midler til Gresskurs også i 2017.  Har du eller din klubb innspill til tema eller destinasjon hører vi gjerne fra dere innen 1/11.

 

Medlemssider

Brukernavn:

Passord:

Siste Gressforum

Gressforum 2017 #2

Gressforum 2017 #2

Les online